Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel, kuruluşunun 40. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor. Üretim alanında yaptığı yatırımlarla Türk gıda sanayinin global pazardaki payını artırmaya devam eden Dardanel,  gerçekleştirdiği Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları ile iç ve dış pazarda ürün çeşitliğini genişletmeye de devam ediyor. Temelleri 1984 yılında atılan Dardanel, yatırım yaptığı her alanda büyümesini sürdürürken, Ar-Ge ve inovasyona dayalı, yenilikçi, güvenilir yönetim ve üretim anlayışı ile 40 yıldır Türkiye’nin en önemli şirketleri arasında yerini alıyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyen Dardanel, 2024 yılında gerçekleştireceği 40. yıl etkinlikleri kapsamında, üretim ve yatırımlarının merkezi olan Çanakkale’de 10 bin kızılçam fidanını toprakla buluşturarak “Dardanel 40 Yıl Hatıra Ormanı” fidan dikim etkinliğini gerçekleştirdi.

“Doğduğumuz coğrafyaya her alanda katkı sağlamaya devam ediyoruz”

Dardanel 40. Yıl Hatıra Ormanı açılış töreninde konuşan Dardanel Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen; “40. yılımızı gururla kutluyoruz. 40 yıldır olduğu gibi, Çanakkale’ye, doğduğumuz coğrafyaya katkı sağlamaya devam ediyoruz. Başta spor olmak üzere eğitim, kültür-sanat, medya gibi alanlarda sosyal sorumluluk anlayışımızla kentin sosyal hayatına dokunup destek olmaya gayret gösteriyoruz. Dardanel ülke ekonomisine ve istihdamına üretimi ile katkı sunarken sosyal sorumluluk alanlarında sürdürülebilir projeler gerçekleştiriyor. Sadece ülke ekonomisine katmadeğer yaratan bir şirket değil aynı zamanda sosyal yaşama dokunan bir şirket olma özelliğini koruyor.

Bu anlayışın bir ürünü olarak Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde Kalabaklı ve Çanakalan bölgelerinde dikilen 10 bin kızılçam fidanıyla kalıcı bir değer yaratıyoruz. Dikimini gerçekleştirdiğimiz fidanların her birini Dardanel çalışanları ve paydaşlarımız adına dijital ortamda sertifikalandıracağız. Dardanel olarak Çanakkale’ye ve gelecek nesillere yeşil bir miras bırakıyor olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Bugün bizi yalnız bırakmayan Çanakkale protokolü başta olmak üzere, yöneticilerimize, çalışanlarımıza, paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.  

“Dardanel 40. Yıl Hatıra Ormanı” için Kalabaklı’da 15.000 m2 araziye 2.500 adet kızılçam fidanı, Çanakalan’da ise 45.000 m2’lik arazide 7.500 adet kızılçam fidanı dikimi gerçekleştirdi. 
BALIĞINI SORGULA
" width="248" height="244" alt="Dardanel"/>

BALIĞINI SORGULA

  • KODU BUL
  • SORGULA
  • SONUÇ
Aranıyor...

Girdiğin kod 4.2 milyon kayıt arasında aranıyor. Bu işlem biraz sürebilir...

Yönlendiriliyorsunuz...

0%

Girdiğin kod ile ilgili herhangi bir sonuç bulunamadı. Lütfen kontrol edip tekrar dene.d!