Balığın nerede, nasıl yakalanıyor?

Atlas Okyanusu FAO Bölgesi 34

Pacific Star

Pacific Star

Dardanel ton balıkları sudan çıktıkları anda Dardanel'in gemilerinde bulunan -18 derecelik soğuk hava depolarına gönderilir ve anında dondurulur. Dardanel Ton'ları diğer tüm ton balıklarından ayıran “tazelik” farkı tam bu sırada sağlanır.

Dardanel Ton balıklarında civa riski bulunmaz.

Balığının Ailesi

Dardanel; Atlantik ve Hint Okyanusu'nun derinliklerinden, sağlık dolu sofralara uzanan, başrollerinde Yellowfin ve Skipjack türlerinin yer aldığı, civasız bir lezzet hikayesi sunar.

Balığının Ailesi

Soğuk okyanusların derinliklerinde doğup büyüyen Yellowfin ve Skipjack, tam bir Omega3 deposudur.

AĞIRLIKLARI 1,5-3 KG ARASINDA DEĞİŞİR

DERİN SULARDA YAŞARLAR

75 KM/S HIZA ULAŞABİLİRLER

BESİN DEĞERLERİ YÜKSEKTİR

Balığın sofralarınız için nasıl hazırlanıyor?

Tertemiz denizlerde yakalandığı an, Dardanel'in gemilerinde dondurulan Ton Balıkları, önce Çanakkale Limanı'na oradan da Dardanel'in Çanakkale'deki fabrikasına ulaşıyor. Burada çalışan Çanakkaleli 1000 güçlü kadın balıkların deri ve kılçıklarını itinayla temizleyerek fileto haline getiriyor. Filetolar kutulanıp, buharda pişiriliyor.

Peki katkı maddesi
konuyor mu?

TON BALIĞI

AZICIK DENİZ TUZU

YAĞ

Dardanel Ton kutularının içinde; ton balığı, yağ ve azıcık deniz tuzu dışında hiçbir ekstra malzeme ya da katkı maddesi bulunmuyor.

Dardanel'in Çanakkale'deki fabrikasında gerçekleşen kutulama işleminde kullanılan kutular içerisinde Bisfenol A maddesi (BPA) bulunmaz. Yani sağlıklı ambalajdır.