Dardanel çalışanlarından Kepez sahilde çevreci etkinlik

Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel; Kepez Belediyesi’nin katılımıyla Kepez’de sahil temizliği ve ağaçlandırma etkinliği düzenledi. Dardanel fabrika yöneticileri ve çalışanlarından oluşan 70 kişilik ekibin öncülüğünde, 1 km’lik Kepez sahil şeridinde eş zamanlı olarak ağaç dikimi ve sahil temizliği yapıldı. Dardanel çalışanlarının ev sahipliğinde, Deniz Çöpleri İl Eylem Planı kapsamında deniz yaşamı ve doğanın korunmasına dikkat çekmeyi amaçlayan etkinliğe yaklaşık 100 kişi katıldı. 

Ekosistemin sürdürülebilirliği adına olası riskleri azaltmak isteyen ve bu doğrultuda somut adımlar atan Dardanel, tüm üretim süreçlerini çevreci bir bilinçle yürütüyor. Ton balıklarının doğal avlanma aşamasından malzeme seçimine, geri dönüşüm süreçlerinden üretime kadar birçok alanda yüksek standartlar uygulayan marka, biyolojik çeşitliliğin korunmasına büyük önem veriyor. Deniz yaşamı ve doğanın korunmasına destek olmak amacıyla birçok kurum içi proje yürüterek ekosistemin sürdürülebilirliğine katkıda bulunan Dardanel çalışanları, bu etkinlikle çevre duyarlılıklarını bir kez daha gösterdi. 

Doğaya ve canlı türlerine saygılı, deniz dostu marka

Uluslararası deniz dostu sertifikalara sahip olan Dardanel, 1994 yılından bu yana ambalajlarında Dolphin Safe simgesini taşıyor. Bu uluslararası simge, yunuslara zarar vermeden yapılan avcılığı ifade ediyor. Sürdürülebilir balıkçılığın savunucusu olan Dardanel, 2013 yılından bu yana Friend of the Sea’nin de (FOS) gönüllü üyesi. Sürdürülebilir deniz ürünlerine verilen FOS sertifikasına sahip olan marka, Türkiye'nin canlı türlerine saygılı ve denizlerle dost tek ton balığını sunuyor. 

Balığını Sorgula sistemiyle, 2017 yılından bu yana, ürünlerinde kullandığı balıkların avlanmadan sofralara kadar geçtiği tüm süreçleri sorgulama imkanı veren Dardanel, bu konudaki sorumlu yaklaşımını tüketicilerle paylaşıyor. Balığınızın nereden geldiğini görebilmeniz için Dardanel Ton ambalajlarında yer alan kodu Dardanel.com.tr’de ilgili alana girmeniz yeterli oluyor.
BALIĞINI SORGULA
" width="248" height="244" alt="Dardanel"/>

BALIĞINI SORGULA

  • KODU BUL
  • SORGULA
  • SONUÇ
Aranıyor...

Girdiğin kod 4.2 milyon kayıt arasında aranıyor. Bu işlem biraz sürebilir...

Yönlendiriliyorsunuz...

0%

Girdiğin kod ile ilgili herhangi bir sonuç bulunamadı. Lütfen kontrol edip tekrar dene.d!