Dardanel Ton doğal mıdır?

Dardanel Ton doğaldır. İçerisinde sadece ton balığı, yağ/su ve tuz kullanılır. Ekstra hiçbir koruyucu veya katkı maddesi yoktur. Doğallığı çiftlikten değil tertemiz denizlerin balıklarından gelir.

Dardanel Ton balığım nereden geldiğini nasıl öğrenebilirim?

Dardanel şeffaflık ilkesini önemsiyor. Mutfaklarınıza giren tüm Dardanel Lezzetleri’nin avlanmadan, dondurulmaya, kutulanmadan, pişirilmeye kadar geçirdiği tüm aşamalar, size ulaşan ambalajlarda yer alan kodlar sayesinde izlenebilir hale geliyor. Bu kodları internet sitemizdeki “Balığını Sorgula” bölümüne girerek balığınızın nerede tutulduğunu öğrenebilirsiniz.

Dardanel Ton’un balıkçıları doğaya zarar veriyor mu?

Dardanel gemilerinde, yunusların kaçabileceği özel ağlar kullanılıyor. Bu yöntem sayesinde yunuslara hiçbir zarar gelmiyor. Zaten Dardanel kutuları üzerinde göreceğiniz “Dolphin Safe” simgeleri, Ton balıkları yakalanırken yunuslara hiçbir zarar gelmediğinin uluslararası geçerliliği olan teminatını da veriyor.

Dardanel Ton sağlıklı ambalajlı mıdır?

Dardanel fabrikasında gerçekleşen kutulama işleminde kullanılan kutular içerisinde Bisfenol A maddesi (BPA) bulunmaz. Yani sağlıklı ambalajdır.

Dardanel Ton’da ağır metal / civa riski var mıdır?

Tüm deniz ürünlerinde, balığın yaşı, büyüklüğü ve avlandığı yere göre ağır metal / civa kalıntılarına rastlamak mümkündür. Ancak Dardanel balıkları büyük bir hassasiyet ve özveriyle, sanayi veya kimyasal atıklarla kirlenmemiş denizlerde 1,5 – 3 kg aralığında yakalanır. Bu yüzden Dardanel Ton balıklarında ağır metal / civa riski bulunmaz.

Dardanel Ton balığı çiftlik midir?

Dardanel Ton balığı çiftlik değildir. Skipjack cinsi ton balıkları doğal avcılık yöntemiyle Atlantik ve Hint okyanuslarında yakalanıp Dardanel’in Pasific Star adlı gemisinde depolanır. Doğal avcılıkta kullanılan en yaygın yakalama yöntemi “Purse Seine” metodudur. Gırgır ağı olarak da bilinen bu avlanma aracı, balık sürülerinin etrafını çeviren bir ağ sistemi kurulumuyla devreye girer. Ağ tabanını çevreleyen halatların kapanmasıyla ağzı açık bir poşet şeklini alan dev file ile avlanan ton balıkları, Dardanel’in “Pasific Star” adlı gemisinde depolanır.

Dardanel Ton’un diğer markalardan farkı nedir?

Dardanel Ton balıkları Hint ve Atlantik okyanusunda doğal avcılık ile yakalanıyor. Yakalanan 1,5 – 3 kg ağrılığında olan balıklar (-18) derecede dolapları olan gemilerle Çanakkale de ki Fabrikamıza tazeliği bozulmadan geliyor. Fabrikamızda Bisfenol A içermeyen sağlıklı ambalajlarımıza Balık, Yağ ve Azıcık Deniz tuzu hiçbir katkı maddesi kullanılmadan dolum yapılıyor. Balığımızın bu hikâyesinden anlaşılacağı üzere bizi diğer markalardan ayıran özelliğimiz – Doğal Avcılık – Sağlıklı Ambalaj ve katkısız hazırlanan ürünlerimizdir.

Dardanel Ton balığının yararları nelerdir?

Yağlı ve buzlu soğuk Atlantik derinlerinde doğup büyüyen Skipjack, soğuktan korunmak için vücutlarına antifiriz etkisi yapan bolca yağ depolar. Bu yüzden okyanusların en hızlı ikilisi, tam bir Omega3 deposudur. 100 gramlık bir Dardanel kutusu günlük ihtiyacınız olan Protein’in %54’ünü karşılayıp kaslarınızı boşuna beslemiyor. Ayrıca, yiyeceklerde nadir bulunan ve çok güçlü bir antioksidan olan Selenyum minerali, Skipjack de fazla fazla bulunur.

Gebelik döneminde Dardanel Ton tüketilmeli midir?

Dardanel Ton’un içerdiği Omega 3 sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmeyi sağladığı gibi, çocuk için de; sinir sistemi ve göz retinası oluşumunun üzerinde olumlu etkileri vardır.

Konserve ve poşet Dardanel Ton balığını saklamak için doğru yer neresidir?

Dardanel Ton’u buzdolabında saklamaya gerek yoktur. Oda sıcaklığında TETT (Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi)’ne kadar saklanabilir. Açıldıktan sonra üzerini yağ ile kaplayarak ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında (4 derece) saklanması ve en fazla 2 gün içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.

Dardanel'e Sorun...

Dardanel serüveninin merak ettiğiniz detaylarını Dardanel'e sorabilirsiniz...

Dardanel'e Sorun...