Dardanel Ton doğal mıdır?

Dardanel Ton %100 doğaldır. İçerisinde sadece ton balığı, yağ/su ve tuz kullanılır. Bunun dışında hiçbir koruyucu veya katkı maddesi yoktur. Doğallığı çiftlikten değil tertemiz denizlerin balıklarından gelir.

Dardanel Ton balığım nereden geldiğini nasıl öğrenebilirim?

Dardanel şeffaflık ilkesini önemsiyor. Mutfaklarınıza giren tüm Dardanel Lezzetleri’nin avlanmadan, dondurulmaya, kutulanmadan, pişirilmeye kadar geçirdiği tüm aşamalar, size ulaşan ambalajlarda yer alan kodlar sayesinde izlenebilir hale geliyor. Bu kodları internet sitemizdeki “Balığını Sorgula” bölümüne girerek balığınızın nerede tutulduğunu öğrenebilirsiniz.

Dardanel Ton’un balıkçıları doğaya zarar veriyor mu?

Dardanel gemilerinde, yunusların kaçabileceği özel ağlar kullanılıyor. Bu yöntem sayesinde yunuslara hiçbir zarar gelmiyor. Zaten Dardanel kutuları üzerinde göreceğiniz “Dolphin Safe” simgeleri, Ton balıkları yakalanırken yunuslara hiçbir zarar gelmediğinin uluslararası geçerliliği olan teminatını da veriyor.

Dardanel Ton sağlıklı ambalajlı mıdır?

Dardanel fabrikasında gerçekleşen kutulama işleminde kullanılan kutular içerisinde Bisfenol A maddesi (BPA) bulunmaz. Yani sağlıklı ambalajdır.

Dardanel Ton’da ağır metal / civa riski var mıdır?

Dardanel ton balıklarında ağır metal / civa riski bulunmaz.

Dardanel Ton balığı çiftlik midir?

Dardanel Ton balığı çiftlik değildir. Yellowfin ve Skipjack cinsi ton balıkları doğal avcılık yöntemiyle Atlantik ve Hint okyanuslarında yakalanır. Doğal avcılıkta kullanılan en yaygın yakalama yöntemi “Purse Seine” metodudur. Gırgır ağı olarak da bilinen bu avlanma aracı, balık sürülerinin etrafını çeviren bir ağ sistemi kurulumuyla devreye girer. Ağ tabanını çevreleyen halatların kapanmasıyla ağzı açık bir poşet şeklini alan dev file ile avlanan ton balıkları, Dardanel’in gemilerinde -18 derecelik dolaplarda depolanır.

Dardanel Ton’un diğer markalardan farkı nedir?

Dardanel Ton balıkları Hint ve Atlantik okyanusunda doğal avcılık ile yakalanıyor. Yakalanan 1,5 – 3 kg ağrılığında olan balıklar (-18) derecede dolapları olan gemilerle Çanakkale de ki Fabrikamıza tazeliği bozulmadan geliyor. Fabrikamızda Bisfenol A içermeyen sağlıklı ambalajlarımıza Balık, Yağ ve Azıcık Deniz tuzu hiçbir katkı maddesi kullanılmadan dolum yapılıyor. Balığımızın bu hikâyesinden anlaşılacağı üzere bizi diğer markalardan ayıran özelliğimiz – Doğal Avcılık – Sağlıklı Ambalaj ve katkısız hazırlanan ürünlerimizdir.

Dardanel Ton balığının yararları nelerdir?

Yağlı ve buzlu soğuk Atlantik derinliklerinde doğup büyüyen Skipjack ve Yellowfin, tam bir Omega3 deposudur. 100 gramlık bir Dardanel kutusu günlük ihtiyacınız olan Protein’in %54’ünü karşılayıp kaslarınızı besler. Ayrıca, çiftlik balıklarında bulunmayan, sadece doğal avcılık ile yakalanan balıklarda bulunan ve çok güçlü bir antioksidan olan Selenyum mineraline ek olarak kompleks yağ asitleri bulundurur. Bu yüzden insan sağlığına çok yararlıdır.

Gebelik döneminde Dardanel Ton tüketilmeli midir?

Evet. Gönül rahatlığı ile gebelik döneminde Dardanel Ton tüketilebilir. Dardanel’in yakaladığı balıkların tamamı deniz balığı olup %100 doğal balık olduğu için çocuk için başka hiçbir besinde bulunamayacak faydalara sahiptir. Harvard Medical School’un yapmış olduğu çalışmaya göre hamilelikte tüketilen ton balığının tüketmeyen annelere göre çocuk beyin gelişimi ve motor fonksiyonlarında olumlu etkileri olduğu kanıtlanmıştır.

Konserve ve poşet Dardanel Ton balığını saklamak için doğru yer neresidir?

Dardanel Ton’u buzdolabında saklamaya gerek yoktur. Oda sıcaklığında TETT (Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi)’ne kadar saklanabilir. Açıldıktan sonra üzerini yağ ile kaplayarak ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında (4 derece) saklanması ve en fazla 2 gün içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.

Dardanel'e Sorun...

Merak ettiklerinizi yandaki formu doldurarak veya 0 (212) 223 88 30 no'lu numaradan bize ulaşarak rahatlıkla sorabilirsin.

Dardanel'e Sorun...